Hjem

Hvem vi er og hva vi gjør

Servicegrossisten Øst AS

Grossistkjedeselskapet Servicegrossistene AS kjøpte i januar 2021 aksjemajoriteten i grossisthusene Cater Drammen, Cater Kongsvinger, Cater Mysen, Måkestad Engros Øst og Måkestad Engros Larvik. Etter dette har alle lagrene blitt samlokalisert i Caters nye lager på Lierskogen mellom Oslo og Drammen. Dette er et moderne og miljøvennlig lager på 18.000 M2 som er spesialdesignet for matvarer til storhusholdningsbransjen.

Fra lageret i Lier kjører vi varene ut til mer enn 5.000 fornøyde kunder over hele Østlandet hver uke. Vi har en moderne bilpark med 7 biogass biler, en elektrisk lastebil og resten dieselbiler som går med en blanding av vanlig diesel og biodiesel. Vi er svært opptatt av å redusere vårt miljømessige fotavtrykk

Vi leverer alle varer en kantine, restaurant, hotell, sykehjem, barnehage eller SFGO har behov for. I tillegg til rene kolonialvarer leverer vi meierivarer, alkoholholdige drikker, ferskt kjøtt, alle typer frysevarer, vaskemidler, andre non-food varer og vi distribuerer for Coca Cola. Vår historie som grossist på Østlandet strekker seg tilbake til 1954.

8 000+

Forskjellige varer på lager

4000+

Fornøyde kunder

18 000

Kvm spesiallager

90

Ansatte

Vi er medlem av den landsdekkende grossistkjeden Servicegrossistene som kjøper og selger varer til storhusholdningsbransjen for over 3 milliarder kroner årlig. Dette sikrer gode betingelser som igjen kommer våre kunder til gode.

Eierne av Bjørnulfs Engros AS (Mjøndalen), Bjørn Kristiansen AS (Kongsvinger) og Østfoldfrukt Mysen AS (Slitu) har med virkning fra 1. januar 2014 etablert Cater AS. Vi har dannet en større enhet med felles ambisjoner, ledelse, eierskap og logistikk og overført eierskapet av driftsselskapene til Cater AS. Samtidig endret selskapene navn til hhv. Cater Drammen AS, Cater Kongsvinger AS og Cater Mysen AS. Vi skal fortsatt bevare vår fleksible og lokale profil samtidig som vi vil utnytte synergier og de stordriftsfordelene denne bransjen byr på. Med denne sammenslåingen og nytt hypermoderne sentrallager vil vi være rustet til fremtidens krav og fortsatt være en profesjonell partner for dere.

Våre fantastiske medarbeidere

Tomas Torvik

Daglig Leder

tomas@sgost.no
Carl-Åge Hoff (Calle)

Salgssjef

97080938 calle@sgost.no
Kjersti Fagerholt

Økonomisjef

kjersti@sgost.no
Hanne Brekka

Regnskapssjef

hanne@sgost.no
Jørgen D. Olsson

Lagersjef

jorgen@sgost.no
Kari Hæhre

Regnskapsmedarbeider

kari@sgost.no
Sara Herregården

Prosjekt- og markedskoordinator

sara@sgost.no
Espen Borge

Logistikksjef

espen@sgost.no
Pawel Toporowski

Innkjøper

pawel@sgost.no
Ola Ertsås

Innkjøper

ola@sgost.no
Mona Steen

Innkjøper

mona@sgost.no
Pawel Toporowski

Innkjøper

pawel@sgost.no
Ola Ertsås

Innkjøper

ola@sgost.no
Mona Steen

Innkjøper

mona@sgost.no
Jørgen D. Olsson

Lagersjef

jorgen@sgost.no
Saulius Daskevicius

Driftsjef (Måkestad)

Emil Eriksen

Teamleder plukk

Thomas Gulbrandsen

Teamleder plukk

Tore Nordskaug

Varemottak frys

Tomas Sabaliauskas

Lagermedarbeider

Tomas Matelis

Lagermedarbeider

Tien Tran Quoc

Frukt og grønt/Innkjøp

Sven Torstein Heppert

Lagermedarbeider

Rune Christian Ringstad

Lagermedarbeider

Robin Andrè Burud

Retur

Richard Gjerdin

Lagermedarbeider

Pål Erik Jensen

Lagermedarbeider

Petter Engedal Jensen

Lagermedarbeider

Oleg Romanov

Lagermedarbeider

Ole Martin Mysen

Lagermedarbeider

Odd Egil Pedersen

Lagermedarbeider

Morten Strøm

Varemottak frys

Morten Johansen

Varemottak

Martin Andre Evensen

Lagermedarbeider

Lasse Bjørkeslett

Frukt & Grønt

Kjetil Akselson

Lagermedarbeider

Gyorgu Balla

Lagermedarbeider

Giedrus Gumbakas

Lagermedarbeider

Emil Paulsen

Lagermedarbeider

Eirik Ovnan

Lagermedarbeider

Donatas Guginas

Lagermedarbeider

Coskun Kankaya

Lagermedarbeider

Christoffer Kringen

Lagermedarbeider

Børre Brandshaug

Lagermedarbeider

Anders Kristiansen

Lagermedarbeider

Abbas Daymar

Lagermedarbeider

Nina Christel Bjørk

Teamleder Ordre

christel@cater.no
Martin Mathisen Määttänen

Ordremedarbeider

martin@sgost.no
Lise L. Nævestad

Ordremedarbeider

lise@sgost.no
Karoline G. Tøfte

Ordremedarbeider

karoline@cater.no
Eli Cecilie Blakset

Ordremedarbeider

eli@sgost.no
Christian Eggesbø

Ordremedarbeider

christian@sgost.no
Brita Borge

Ordremedarbeider

brita@cater.no
Trond Henriksen

Ordremedarbeider

trond@sgost.no
Carl-Åge Hoff (Calle)

Salgssjef

97080938 calle@sgost.no
Tore Bjørn Nyheim

Selger

45412425 tore@sgost.no
Steinar Narvesen

Selger

91313626 steinar@sgost.no
Morten Nilsen

Selger

95146940 morten@sgost.no
Joar Bjørklund

Selger

41101352 joar@sgost.no
Jan-Chr. Brustad

Selger

91645464 jan-christian@sgost.no
Bård William Austrheim Johnson

Selger

90601653 baard@sgost.no
Espen Borge

Logistikksjef

espen@sgost.no
Stian Hval Frydenheim

Servicesjef

Morten Bråten

Lastesjef

Thomas Amundsen

Sjåfør

Stian Blystad

Sjåfør

Kristian Andersen

Sjåfør

Kestutis Zilinkas

Sjåfør

Gjermund Gaaserud

Sjåfør

Bjørn Wernberg

Sjåfør

Vidar Schanche

Sjåfør

Tom Vidar Ulriksen

Sjåfør

Thor Einar Stenvik

Transportkoordinator

Thomas Gaaserud

Sjåfør

Stian Johansen

Sjåfør

Roy Solbrekke

Sjåfør

Roger Haugen

Sjåfør

Remy Buklev

Sjåfør

Ole Andreas Alme

Sjåfør

Ole Anders Fjeld

Sjåfør

Mats Hetty Tørseth

Sjåfør

Kristoffer-Andre Ødegård Mertinat

Sjåfør

Kenneth Buklev Larsen

Sjåfør

Jonny Løken

Sjåfør

Jim Engebretsen

Sjåfør

Jan Rune Iversen

Sjåfør

Jakub Guthowski

Sjåfør

Ida K Alsos

Sjåfør

Geir Arne Kalfoss

Sjåfør

Dominik Szymezak

Sjåfør

Claus Christensen

Sjåfør

Andis Simsons

Sjåfør

Alexander Ø Larsen

Sjåfør

Våre samarbeidspartnere